Zarządzanie

ŚRODKI UNIJNE I FINANSOWANIE.

Jeśli potrzebne są dodatkowe środki na przedsięwzięcia biznesowe, w tym między innymi poprzez dotacje unijne w zakresie innowacji i rozwoju działalności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy ( http://umie.com.pl/?page_id=16 ) w zakładce kontakt.  Dotyczy to wszelkich projektów rozwoju działalności innowacyjnej, jak również potrzeb w pozyskaniu środków finansowych na rozwój.

Od kilku lat zajmujemy się projektami unijnymi, głównie inwestycyjnymi, w tym dotyczących innowacji technicznych.

Skontaktujemy się z Państwem pod wskazany w korespondencji kontakt dla poznania potrzeb w tym zakresie.

________________________________________________________________________________

    Jako koordynator wspólnego ( w ramach Aconss - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach ) projektu zorganizowania panelu dyskusyjnego na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, doprowadziłem do jego realizacji. Spotkał się z dużym zainteresowaniem Uczestników i był uznany za jeden z najciekawszych podczas Kongresu.

Wideorelacja z kongresu MŚP

Szanowny Pan Marian Nocoń

Proszę przyjąć szczególne słowa podziękowania za merytoryczne wsparcie organizacji II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył się
w Katowicach w dniach 24- 27 września br.

II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw stał się biznesowym spotkaniem skupiającym przedstawicieli sektora MŚP i dużych firm, świata nauki, instytucji otoczenia biznesu, samorządów terytorialnych, gospodarczych oraz administracji rządowej RP i gości zagranicznych. W ciągu czterech dni Katowice przerodziły się w prawdziwą platformę dyskusji o nowych rozwiązaniach dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, o wytyczaniu kierunków  rozwoju tego sektora gospodarki oraz szansami, które stoją przed polską przedsiębiorczością.

68 sesji merytorycznych oraz towarzyszące Kongresowi Targi BIZNES EXPO zgromadziły blisko 3 tyś. uczestników z Polski i zagranicy. Na czas Kongresu do Katowic przyjechało 27 delegacji zagranicznych m.in. z Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Portugalii, Rosji, Rumunii oraz Ukrainy. W dyskusję włączyły się najważniejsze osoby w państwie oraz kreatorzy opinii publicznej.

Wysoką rangę wydarzenia nadał Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel Durão Barroso oraz obecność na uroczystej inauguracji Prezydenta Lecha Wałęsy, Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka oraz Prof. Jerzego Buzka – Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009 – 2012.

Wciąż rosnące zainteresowanie wydarzeniem i pozytywne opinie uczestników motywują nas do organizacji kolejnych jego edycji. Już dziś chciałbym Pana  zaprosić do współpracy przy organizacji już trzeciej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale i wyzwanie, dlatego już w najbliższym czasie rozpoczniemy prace organizacyjne nad kolejną edycją. Jeszcze raz serdecznie dziękując pozwolę sobie wyrazić nadzieję na dalszą owocną współpracę.

 

 

Z wyrazami głębokiego szacunku,

Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

Tadeusz Donocik